Yeni Hesap Oluştur

AMAT'ın kişiye özel hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanmak için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

BİLGİLENDİRME FORMU

Sayın Katılımcı,
Bu çalışma, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Dr. Ozan Evrim Tunca yürütücülüğünde gerçekleştirilmekte olan İnternet Tabanlı Müzik Algısı Testi Norm Çalışmasıdır. Bu çalışma ile ülkemizde erken yaşta (konservatuvar ve güzel sanatlar lisesi öncesi çağda) çocukların müzik algı becerilerinin farkına varmaları ve bu yolla yeteneklerine uygun olarak eğitimlerine devam etmeleri konusunda bilgi sahibi olmalarını mümkün hale getiren bir çalışmanın ilk adımı atılmış olacaktır. Ayrıca ebeveynlere çocuklarının müzik yeteneğini keşfetmek için geçerli ve güvenilir bir hizmet sunulmuş olacaktır.
Bu araştırma kapsamında yaklaşık toplamda 28 dakika süren, 4’er dakikalık oturumlar haline de bölünebilen ve internet üzerinden bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletler ile basit bir kulaklık takarak yanıtlanabilecek bir müzik yetenek testi uygulanacaktır. Araştırmaya katılmanız durumunda siz veya velisi olduğunuz çocuğunuz katılımı dolayısı ile herhangi bir potansiyel risk altında olmayacaktır. Katılımcının kişisel bilgileri başka hiçbir amaç için kullanılmayacaktır. Söz konusu araştırmaya ilişkin size yapılan katılım davetini hiçbir zorlama ve baskı olmaksızın gönüllü olarak kabul etmeniz beklenmektedir. Katılımı reddedebilirsiniz ya da herhangi bir aşamada testten ayrılabilirsiniz. Bu durum herhangi bir cezaya yol açmayacaktır. Tüm kimlik bilgileriniz böyle bir durumda, talep etmeniz halinde kayıtlardan çıkarılacak ya da imha edilecektir. Çocuğunuzun katılımı ya da haklarının korunmasına ilişkin sorularınız varsa ya da çocuğunuzun herhangi bir risk altında olduğuna inanıyorsanız proje yürütücüsüne oetunca@anadolu.edu.tr eposta adresinden ulaşabilirsiniz.

Yukarıda araştırma hakkında verilen bilgilere ilişkin metni okuduysanız ve bu koşullarda söz konusu çalışmaya katılmayı onaylıyorsanız lütfen aşağıda ilgili butona tıklayınız!.

Yeni bir hesap oluşturduğunuzda AMAT kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Zaten hesabınız var mı?

GİRİŞ YAP